Ga terug
+ servings

Asperges met gerookte zalm

Chef-kok Ramon Brugman van tv-programma Binnenstebuiten bedacht dit heerlijke recept te bereiden! De pure smaak van kwaliteitsproducten maken dit voor ons een toprecept.
Nog niet beoordeeld
Bereidingstijd 30 minuten
Gang Voorgerecht
Keuken Hollandse keuken
Porties 4 personen

Ingrediënten
  

  • 8 asperges (geschild of ongeschild)
  • 1 stukje foelie
  • 1 eetlepel zout
  • 1 eetlepel suiker
  • 4 plakken gerookte zalm (langgesneden/ long sliced)
  • 6 kwarteleitjes
  • 1/2 bosje peterselie

Instructies
 

  • Heb je ongeschilde asperges gekocht schil ze dan eerst en snijd een centimeter van de onderkant af. Leg ze daarna in een vuurvaste schaal en giet er kokend water op. Voeg de foelie, suiker en zout toe en dek af met een theedoek. Kook de asperges twee minuten zachtjes door en zet dan de warmtebron uit. Laat ze ongeveer vijftien minuten staan zodat ze nog iets kunnen doorgaren.
  • Wikkel om elke asperge een plak gerookte zalm.
  • Breng een pan water aan de kook en kook hier twee en een halve minuut de kwarteleitjes. Spoel ze twee minuten lang met koud water af en pel ze. Snijd ze vervolgens door de midden en serveer ze bij de asperges in gerookte zalm.
  • Hak de peterselie en strooi het over de asperges.

Opmerkingen

Chef-kok Ramon Brugman maakte voor Binnenstebuiten een mooie reportage op ons bedrijf. 
Trefwoord asperges met zalm, voorgerecht met asperges, voorgerecht met asperges en gerookte zalm